Dlaczego wyważenie kół jest tak ważne?

Czy Twój pojazd wibruje przy dużych prędkościach? Czujesz to w swojej kierownicy? A może trzęsiesz się na swoim miejscu w samochodzie? Jeśli tak, najprawdopodobniej potrzebujesz wyważenia kół. Jeśli jedna z przednich opon nie będzie wyważona, poczujesz wibracje kierownicy. Jeśli to tylna opona, poczujesz wibracje na siedzeniu.

Posiadasz starszy samochód, który chciałbyś szybko sprzedać? Skorzystaj ze skupu aut Piaseczno.

Czy muszę wyważyć opony?

Kiedy opona traci równowagę, uderza o nawierzchnię wiele razy na sekundę. To wtedy pojawia się wibracja. Wiele osób jest zaskoczonych płynną jazdą po wyważeniu wszystkich czterech kół.

Opony i koła są dość ciężkie. Kiedy opona jest montowana na kole po raz pierwszy, zazwyczaj nie jest idealnie wyważona. Technik obróci oponę na maszynie, aby dowiedzieć się, gdzie jest zbyt ciężka lub nie jest wyważona, i umieści ciężarki na kołach w określonych miejscach, aby ją zrównoważyć.

Generalnie nowe opony dobrze utrzymują równowagę. Po prostu stopniowo wytrącają się z równowagi wraz z normalnym zużyciem. Jeśli nagle zaczniesz odczuwać wibracje, prawdopodobnie oznacza to, że gdzieś po drodze zgubiłeś ciężarek wyważający koło. Będziesz musiał wyważyć opony, jeśli zmienisz felgi, poczujesz wibracje lub naprawisz zawieszenie. Nieodpowiednie wyważenie kół prowadzi do niepotrzebnego zużycia opon i amortyzatorów, układu kierowniczego i części zawieszenia. Wyważenie kół nie tylko poprawia jazdę i prowadzenie, ale także pozwala zaoszczędzić rachunki za naprawę, a nawet wypadek na drodze. Ponadto uzyskasz lepszą oszczędność paliwa. Wyważ więc koła już dziś.

Koła tak naprawdę powinny być wyważane za każdym razem, kiedy je wymieniamy, np. z letnich na zimowe i odwrotnie.

Dołącz do grona naszych Partnerów!

Jeśli chcesz, by ta strona zaczęła dla Ciebie zarabiać, napisz na biuro@autocentrumgroup.pl

stronę napędza: