Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Podejmij wysiłek, aby przygotować samochód do sprzedaży, a możesz otrzymać nagrodę w postaci wyższej ceny. To nie zajmuje dużo czasu i możesz być zaskoczony wynikiem.

Liczy się pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenia są najważniejsze, gdy próbujesz coś sprzedać, cokolwiek to może być, także samochód.

Dlatego dla przykładu agenci nieruchomości mają świeżo parzoną kawę i świeżo upieczony chleb w domach, które pokazują potencjalnym nabywcom. W branży nowych samochodów nazywają to atrakcyjnością salonu, czyli wpływem, jaki samochód ma na potencjalnego nabywcę, kiedy po raz pierwszy wchodzi do salonu.

Zaimponuj im w tym pierwszym, momencie, a szybko zaczniesz sprzedawać im samochód.

To samo dotyczy sprzedaży używanego samochodu. Zaimponuj potencjalnemu nabywcy, gdy widzą samochód po raz pierwszy, a będziesz miał większe szanse na sprzedaż.

Myśl jak kupujący

Jako kupujący wiemy, czego chcemy, to najlepsza możliwa cena , ale postaw się na miejscu kupującego, a zwiększysz swoje szanse na zdobycie tego.

Dokładnie obejrzyj samochód pod każdym kątem. Spójrz na to z daleka, przyjrzyj się mu z bliska i usiądź w nim, cały czas notując wszystko, co może zniechęcić potencjalnego nabywcę.

Zwróć uwagę na takie rzeczy, jak odpryski kamienia i zadrapania na lakierze, zadrapania na wykończeniach i ślady po obcasach na dywanie. Wszystkie one umniejszają atrakcyjność samochodu i możesz pomyśleć o ich naprawie przed wystawieniem go na sprzedaż.

Naprawiać czy nie naprawiać

Naprawa porysowanej i odprysków lakieru może mieć ogromny wpływ na atrakcyjność samochodu, a usunięcie małych wgnieceń może mieć podobny wpływ.

Nie jest to trudne. Są firmy i handlowcy, którzy przyjdą do twojego domu lub miejsca pracy i zrobią to za ciebie, a to niekoniecznie będzie kosztować Ziemię.

Otwórz maskę i rozejrzyj się po silniku pod kątem wycieków oleju lub płynu chłodzącego i rozważ możliwość ich naprawy. Czysty silnik może zrobić ogromne wrażenie.

Odśwież go

Kiedy już zdecydujesz się przenieść swój samochód, zacznij przygotowywać go do sprzedaży, nie czekaj do ostatniej chwili, kiedy będziesz musiał się spieszyć, aby go przygotować.

Nadanie samochodowi przyjemnego zapachu może trochę potrwać, więc zacznij od odświeżania powietrza tydzień lub dwa, zanim planujesz wprowadzić samochód na rynek.

Oczyść swój samochód

Umyj samochód, aby usunąć cały brud i inne osady z malowanej powierzchni.

Cięcie i polerowanie mogą wydobyć połysk.

Wyczyść okna wewnątrz i na zewnątrz, aby błyszczały.

Nie zapominaj o zatorach drzwi, to pierwsze rzeczy, które widzisz po ich otwarciu.

Oczyść kabinę

Cuchnąca, zaniedbana kabina natychmiast przestaje działać na każdego, kto chce kupić Twój samochód. Mówi, że ta oferta go nie obchodzi.

Usuń maty podłogowe i odkurz całe wnętrze, a następnie odkurz i wyczyść maty.

Wyczyść siedzenia, tapicerkę drzwi i deskę rozdzielczą. Deska rozdzielcza jest szczególnie ważna, ponieważ to , co najczęściej widzisz, siedząc na miejscu kierowcy.

Nie zapomnij wyczyścić miejsca pod siedzeniami i usunąć wszystko, co tam znajdziesz. Podczas jazdy próbnej może się toczyć i grzechotać.

Nie zostawiaj niczego w samochodzie

Opróżnij wszystkie kieszenie, konsole, popielniczki i schowki na rękawiczki z wszelkich luźnych przedmiotów, które mogą grzechotać lub powodować hałas, gdy potencjalny nabywca poprosi o jazdę testową.

Jedyne rzeczy, które powinny znajdować się w schowku to instrukcja obsługi i książka serwisowa. Upewnij się, że książka serwisowa jest aktualna, aby pokazać potencjalnemu nabywcy, że dbałeś o samochód.

Jeśli masz rachunki za wykonaną pracę lub zakupione części, miej je przy sobie, aby pokazać je kupującemu.

Nie zapomnij o bagażniku

Uporządkuj bagażnik. Usuń wszystko, co tam nie należy, nie chcesz, aby coś grzechotało wokół potencjalnego kupującego podczas jazdy próbnej.

Ale upewnij się, że koło zapasowe jest na swoim miejscu i bezpiecznie schowane, aby nie grzechotało.

Upewnij się również, że podnośnik i wszystkie narzędzia dostarczone z samochodem są tam i bezpiecznie schowane.

Kiedy to posprzątasz, odkurz go i możesz przyjmować potencjalnych kupujących.

Dołącz do grona naszych Partnerów!

Jeśli chcesz, by ta strona zaczęła dla Ciebie zarabiać, napisz na biuro@autocentrumgroup.pl

stronę napędza: