Kiedy należy wymienić płyny w Twoim samochodzie?

Wymiana oleju w samochodzie

Silnik i działające części pojazdu to podstawa sprawnego działania całego samochodów. Aby samochód jeździł i sprawnie podróżował z nami przez polskie drogi, potrzeba kilku ruchomych części o różnych temperaturach, środkach chemicznych i przepływie powietrza. Regularna wymiana płynów w pojeździe w odpowiednich odstępach czasu znacznie wydłuży jego żywotność, zapobiegnie przedwczesnym awariom, zmniejszy prawdopodobieństwo kosztownych napraw i utrzyma samochód w najlepszym możliwym stanie.

Oto zalecane okresy wymiany poszczególnych płynów w Twoim pojeździe. Upewnij się, że jesteś na bieżąco i umów się na wizytę u swojego mechanika.

Olej silnikowy/silnikowy

Olej silnikowy zdecydowanie znajduje się na szczycie listy priorytetów, jeśli chodzi o sprawdzanie płynów samochodowych. Olej należy wymieniać zgodnie z okresem między przeglądami technicznymi podanym w instrukcji obsługi, zwykle około 7500 km w zależności od rodzaju używanego oleju (wskazówka: syntetyczny lepiej i dłużej chroni)

Olej przekładniowy

Częstotliwość wymiany oleju przekładniowego zależy od typu pojazdu i rodzaju oleju przekładniowego używanego w pojeździe. Możesz opróżnić miskę olejową skrzyni biegów i wymienić filtr lub przejść do pełnego płukania, usuwając i wymieniając cały płyn w automatycznej skrzyni biegów. Większość automatycznych skrzyń biegów wymaga regularnej konserwacji. Dobrą zasadą jest wymiana co 3 lata lub 45-50 tys. kilometrów. Pamiętaj, tańsze jest utrzymanie niż wymiana!

Płyn chłodzący

Płyn chłodzący jest często pomijanym płynem w pojazdach. Wraz ze starzeniem się płynu chłodzącego jego pH może się zmieniać i powodować gnicie silnika od wewnątrz. Najlepiej przepłukać i wymienić płyn chłodzący co 3 lata. Zalecenia producentów są jednak różne, dlatego najlepiej jest sprawdzić zalecane odstępy między wymianami płynu chłodzącego u konkretnego producenta.

Płyn hamulcowy

Płyn hamulcowy pozostawiony w układzie zbyt długo może stać się niezwykle żrący. Z tego powodu zaleca się wymianę płynu hamulcowego co dwa lata. Jeśli z jakiegoś powodu wymieniasz części hamulcowe, dobrym pomysłem jest przepłukanie płynu hamulcowego podczas pracy. Testy Ph i płukanie płynów hamulcowych pomogą Ci uzyskać najlepsze osiągi i długowieczność Twojego pojazdu.

Płyn do wspomagania kierownicy

Jeśli masz elektryczny układ kierowniczy, nie musisz się tym martwić. Dla wszystkich innych zasadą jest wymienianie płynu wspomagania kierownicy co trzy lata lub 45-50 tys. kilometrów.

Mając powyższe informacje pod ręką, możesz utrzymywać swój silnik w dobrym i zdrowym stanie przez długie lata. W przypadku jakichkolwiek pytań możesz zapytać o pomoc lokalnego dobrego mechanika. Jeśli nie masz pewności, czy Twoje płyny wymagają wymiany, czy nie, zawieź swój pojazd, a dobry mechanik powinien szybko przeprowadzić dokładną ocenę stanu i potrzeb Twojego pojazdu.

Dołącz do grona naszych Partnerów!

Jeśli chcesz, by ta strona zaczęła dla Ciebie zarabiać, napisz na biuro@autocentrumgroup.pl

stronę napędza: