Na co zwrócić szczególną uwagę przed wynajęciem samochodu?

Wypożyczenie samochodu to ogromne ułatwienie w porównaniu z koniecznością czekania na transport publiczny lub płaceniem za taksówkę za każdym razem, gdy musisz podróżować dalej niż na piechotę. Ale ukryte koszty mogą pogorszyć twój portfel, jeśli nie jesteś ich świadomy. Ta lista pomoże Ci przygotować się.

1. Twoja karta kredytowa może stanowić polisę ubezpieczeniową

Kiedy wynajmujesz samochód, otrzymasz drogie ubezpieczenie samochodu na wynajem, które pokryje wszelkie szkody.  Jednak wiele głównych kart kredytowych zapewnia ubezpieczenie wynajmu samochodu bez dodatkowych kosztów. Ale upewnij się, że to zrobisz. Niektóre karty kredytowe ograniczają zasięg, podczas gdy inne nie oferują żadnego. Zadzwoń i sprawdź najpierw. Możesz zaoszczędzić na dodatkowych kosztach ubezpieczenia wynajmu.

2. Ale karty kredytowe mogą nie pokrywać wszystkiego

Gdy zadzwonisz, aby sprawdzić zasady karty kredytowej dotyczące wypożyczonych samochodów, zapytaj konkretnie, co one obejmują. Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe mogą pokryć wszelkie szkody poniesione w wynajętym samochodzie, ale nie pokryją opłat naliczonych przez firmę wynajmującą samochody. Opłaty te mogą się sumować. Jeśli zdecydujesz, że potrzebujesz dodatkowej ochrony, możesz zdecydować się na tymczasowe ubezpieczenie samochodu , rodzaj krótkoterminowej polisy, która będzie Cię chronić przez ograniczony czas.

3. Liczy się każdy kierowca  i koszty

Nawet jeśli wszyscy Twoi kierowcy mają więcej niż 25 lat, prawdopodobnie zapłacisz opłatę za każdego dodatkowego kierowcę zarejestrowanego podczas wynajmu samochodu. Zastanów się dokładnie, ile sterowników potrzebujesz. Wyznacz jednego lub dwóch, aby nie ponosić dodatkowych opłat.

4. Młodzi kierowcy kosztują jeszcze więcej

Przez długi czas wypożyczalnie samochodów nie zezwalały nawet kierowcom poniżej 21 roku życia. Teraz większość to robi, ale wysoka opłata może być częścią doświadczenia młodego kierowcy  zwykle jest to dzienna opłata za umieszczenie młodego kierowcy (poniżej 25 lat) Rejestracja.

5. Trzymaj się utwardzonych dróg

Łatwo przeoczyć niektóre szczegóły, gdy przedstawiciel wypożyczalni samochodów przeprowadzi Cię przez zasady firmy. Jest jeden, na który na pewno warto zwrócić uwagę: większość firm zabrania używania swoich samochodów na drogach nieutwardzonych. Jeśli wykupisz ubezpieczenie od kolizji lub inne ubezpieczenie na wynajem samochodu, najprawdopodobniej zostanie ono unieważnione, jeśli będziesz jeździć po żwirze lub nieutwardzonej drodze. Trzymaj się utartych szlaków, chyba że chcesz zapłacić za przygody w terenie.

6. Napełnij zbiornik przed zwrotem pojazdu

Jeden przystanek jest niezbędny w drodze do zwrotu wypożyczonego samochodu, a jest to lokalna stacja benzynowa. Większość wypożyczalni wymaga pełnego baku przy zwrocie samochodu. Jeśli tego nie zrobisz, zostaniesz obciążony opłatą za napełnienie. A wypożyczalnie samochodów pobierają znacznie więcej za gaz niż lokalne stawki za gaz.

7. Unikaj dodatkowej opłaty lotniskowej

Jeśli wynajmiesz samochód na terminalu lotniska, zostaniesz naliczona dopłata do opłaty lotniskowej . Wypożyczalnie samochodów płacą te dopłaty na lotnisku i przekazują je konsumentowi, więc nie ma możliwości uniknięcia opłaty, jeśli wynajmujesz na lotnisku. Możesz jednak wskoczyć na transfer i wynająć samochód poza lotniskiem.

8. Oszczędzaj pieniądze, przynosząc własne dodatki

Liczą się małe rzeczy w życiu, i dotyczy to wypożyczonych samochodów. Potrzebujesz fotelika dziecięcego lub systemu GPS? Chcesz posłuchać radia? Wyposaż się i zaoszczędź. Spakuj własne dodatki podróżne i upewnij się, że wypożyczalnia usunie je  z samochodu i rachunku  zanim odjedziesz z parkingu.

Podsumowanie

Możesz cieszyć się wygodą posiadania wynajętego samochodu, bez naliczania nieoczekiwanych opłat, jeśli przyjedziesz przygotowany. Zrób trochę badań i zadaj wiele pytań, aby dokładnie wiedzieć, co otrzymujesz  i za co płacisz  wypożyczonym samochodem.

Dołącz do grona naszych Partnerów!

Jeśli chcesz, by ta strona zaczęła dla Ciebie zarabiać, napisz na biuro@autocentrumgroup.pl

stronę napędza: